سوالات متداول زبان آموزان

 1-  چگونه ثبت نام کنیم؟

برای اینکه بدانید در چه روزها وساعاتی در آموزشگاه می توانید تحصیل کنید ، نخست باید تعیین سطح شوید . قبض تعیین سطح متقاضی در کلیه  واحدها معتبر بوده و پس از گذشت 90 روز از تاریخ صدور ، از درجه اعتبار ساقط می گردد. جهت اطلاع از زمان تعیین سطح، کتاب های مورد نیاز ، تاریخ شروع و پایان دوره ها مبلغ شهریه و انواع دوره ها با شماره های تماس شعبه 77700250-1تماس حاصل فرمایید.

 

2-   سیستم آموزشی موسسه علوم و فنون کیش چیست ؟ چه کتاب هایی تدریس می گردد؟

به منظور ارتقا توانایی های گفتاری، نوشتاری و شنیداری زبان آموزان، موسسه زبان موسسه علوم و فنون کیش در مقطع

خردسالان کتابهای SUPER SAFARI

کودکان کتابهای SUPER MINDS

نوجوانان کتابهای SOLUTIONS

بزرگسالان کتابهای New Headway

 را تدریس می نماید.

 

3-  علت انتخاب کتاب های فوق چیست؟

کتابهای فوق مهارت محور بوده و بر روی هر چهار مهارتReading،Writing،Speaking،  Listening   بخصوص  Speaking تأکید می نماید.

 

4-  پس از گذراندن چه سطحی می توان روان صحبت کرد؟

با توجه به اینکه یادگیری زبان دوم نیاز به تمرین فراوانی دارد، چنانچه زبان آموزان موارد آموزش داده شده را بخوبی تمرین نمایند در سطح Pre-Intermediate  قادر به صحبت کردن می باشند.

 

5-   شرایط Upgrade شدن چگونه است؟

تا جلسه چهارم هر ترم با توجه به نظر استاد و تأیید مدیر آموزش واحد این امکان وجود دارد و یا آخر ترم نمره بالای 98 و با تاییدیه استاد و امتحان مجدد شفاهی میتوان Upgrade شد.

 

6-  چه زبان هایی در موسسه علوم و فنون کیش  تدریس می شود ؟

 در حال حاضر زبان های انگلیسی و فرانسه و آلمانی

 

7-  کلاس های موسسه علوم و فنون کیش برای گروه سنی مختلف چگونه است؟

کودکان 7 تا 12 سال، نوجوانان 13 تا 17 سال و بزرگسالان 18 سال به بالا.

 

8-  آیا در پایان دوره، مدرک خاصی می دهید؟

بله، پس از اتمام دوره Advanced گواهی فارغ التحصیلی به زبان آموزان اعطا می شود، همچنین در صورت نیاز، زبان آموزان می توانند پس از اتمام هر کتاب گواهی تحصیلی درخصوص پایان همان ترم را تقاضا کنند تا برایشان صادر گردد.

 

9-  آیا مدرک ارائه شده توسط کیش معادل IELTS یا TOEFL است؟

زبان آموزان کیش می توانند پس از اتمام هر ترم گواهی تحصیلی دریافت نمایند ولی این مدرک معادل IELTS یا TOEFL نمی باشد.

 

10- آیا مدرک آموزشگاه های دیگر را قبول می نمایید؟

بدلیل تفاوت در سطح بندی آموزشگاه های مختلف، زبان آموزان بایستی تعیین سطح شوند.

 

11- اگر بخواهم از پایه شروع کنم آیا باید تعیین سطح شوم؟

بله، هدف از تعیین سطح، سنجش سطح زبانی متقاضیان ثبت نام و ارائه مشاوره آموزشی می باشد و یکی از ملزومات ثبت نام در موسسه علوم و فنون کیش به شمار می آید.

 

12- تعیین سطح به صورت کتبی انجام می شود یا شفاهی؟

بصورت مصاحبه شفاهی.

 

13- چرا بعد از 90 روز وقفه تحصیلی مجدد باید تعیین سطح انجام شود؟

بدلیل اینکه دور بودن از فضای آموزشی به مدت 90 روز منجر به فراموش نمودن مطالب آموخته شده می شود، نیاز به تعیین سطح مجدد دانشجو می باشد. ( از تاریخ فاینال آخرین ترم که نمره قبولی آن ثبت شده باشد تا تاریخ اقدام به ثبت نام، نباید 90 روز (با توجه به 31 روزه بودن برخی ماه ها بهتر است 90 روز در نظر گرفته شود) بیشتر گذشته باشد.

 

14- در تعیین سطح چه سوالاتی مطرح می شود ؟

سؤالات مرتبط با مکالمات روزمره زبان انگلیسی با توجه به مطالب ارائه شده در سطوح مختلف کتاب که نشان دهنده سطح دانشجو باشد.

 

15- چرا برای انتقال از مقطع کودکان به نوجوانان و مقطع نوجوانان به دوره بزرگسالان باید دوباره تعیین سطح انجام گردد؟

بدلیل منطبق نمودن سطوح کودکان با نوجوانان و  سطح نوجوانان با بزرگسالان.

 

16- تعیین سطح چند ماه اعتبار دارد؟

از زمان تعیین سطح تا زمان ثبت نام 90 روز.

 

17- در صورت تحصیل در موسسات زبان دیگر نیاز به تعیین سطح مجدد در موسسه  علوم و فنون کیش می باشد ؟

بله، بدلیل متفاوت بودن سطوح در آموزشگاه های مختلف و مشخص شدن سطح صحیح دانشجو منطبق با سیستم آموزشی موسسه علوم و فنون کیش انجام تعیین سطح از ملزومات ثبت نام به شمار می رود.

 

18-  آیا برای تعیین سطح باید از قبل وقت گرفت؟

بلی، جهت تعیین زمان دقیق برای ثبت نام دانشجو و پیشگیری از تداخل زمان های تعیین سطح، مراجعه کنندگان بایستی با تماس تلفنی و یا مراجعه حضوری وقت تعیین سطح را از پیش تعیین نمایند.

19- زمان بندی آزمون های میان ترم و پایان ترم چگونه است؟

جلسه هفتم یا هشتم ترم، امتحان میان ترم و جلسه چهاردهم  ترم (بر اساس تقویم آموزشی شعبه)، امتحان پایان ترم برگزار می گردد.

 

20-  تعداد غیبت های مجاز هر دانشجو در هر ترم چند جلسه است؟

3 جلسه 1 ساعت و نیم در طول هر ترم

 

21- نحوه قبولی در امتحانات و رفتن به ترم بعد چگونه است؟

با گرفتن حد نصاب نمره قبولی که در موسسه علوم وفنون کیش 65 تعریف شده است، می توانید به ترم بالاتر بروید.

 

22- چرا امتحان شفاهی برگزار نمی کنید؟

بخش قابل توجهی از نمرات هر ترم به فعالیت کلاسی و صحبت نمودن در کلاس اختصاص داده شده است وبا برگزاری آزمون های کتبی، سایر مهارت های زبان آموزان نیز سنجیده می شود.

 

23-  آیا موسسه علوم وفنون کیش کلاس خصوصی برگزار می نماید ؟

بله بنا به درخواست و نیاز دانشجو کلاس های خصوصی در محل واحد برگزار می گردد. جهت ثبت نام در کلاس‌های خصوصی موسسه آموزشی علوم و فنون کیش، ابتدا باید تعیین سطح شوید، تا بهترین برنامه آموزشی برای شما طراحی شود.

.

24- آیا امکان ارائه پیشنهاد جهت انتخاب تغییر استاد و ساعت دلخواه از سوی دانشجویان وجود دارد؟ آیا می توان نام استاد کلاس را هنگام ثبت نام بدانیم؟

در صورت مشخص بودن نام استاد کلاس، این امکان وجود دارد ولی گاهی ممکن است اسامی اساتید به دلایلی تا آخرین لحظه وارد نشده باشد. دانشجویان می توانند از طریق تماس با اموزشگاه پیشنهاد و درخواست خود را اعلام نمایند تا مدیرآموزش اقدامات مقتضی در خصوص رفع مشکل را مبذول نمایند، این مشکل می تواند از طریق حضور درکلاس استاد و رفع مشکلات تدریس وی صورت گیرد.

 

25- آیا اساتید در طول ترم به دانشجویان نقاط ضعفشان را گوشزد می کنند؟

اساتید در جلسات مختلف به تمامی زبان آموزان یا والدین زبان آموزان (کودک- نوجوان) کلاس بازخورد آموزشی در خصوص روند تحصیلی ارائه داده و نقاط ضعف و قوت آنان را گوشزد می نمایند.

 

26- آیا شرکت در کلاس های موسسه علوم و فنون کیش تاثیری در پیشرفت درسی فرزند ما در مدرسه هم خواهد داشت؟

بله.

 

27- آیا گرامر هم با زبان آموزان کار می شود؟

کلیه مهارتها با ایشان کار می شود اما تمرکز اصلی بر روی مکالمه می¬ باشد.

 

28- آیا موسسه علوم وفنون  کیش کلاس های TTC هم برگزار می کند؟

بله، پس از تحلیل نتایج آزمون کتبی و مصاحبه، واجدین شرایط به شرکت در این دوره به مرکز آموزش اساتید دعوت می شوند. هزینه کلاس های TTC سالانه متغیر است.

 

 

 

سوالات متداول آموزش آنلاین

29-با توجه به شیوع ویروس کرونا آیا موسسه آموزشی علوم و فنون کیش، کلاسهای آنلاین برگزار می کند؟

بله

30- شرایط تعیین سطح آنلاین به چه صورت است؟

بعد از رزرو  وقت تعیین سطح ، سپس در موئد مقرر از طریق اپلیکیشن WhatsApp  به صورت تصویری با شما تماس گرفته خواهد شد و شما توسط کارشناسان تعیین سطح میشود

 

31-روز و ساعت کلاسهای آنلاین به چه صورتی است؟

کلاسها به صورت دو روز در هفته روزهای فرد (یکشنبه-سه شنبه) و روزها زوج (دوشنبه-چهارشنبه) برگزار شده و ساعت کلاسها بین 11:00 تا 20:10 متغیر می¬باشد. هر جلسه 70 دقیقه است.

 32-بعد از پرداخت شهریه و شروع ترم چطور وارد کلاس خود شویم؟

 

پس از ثبت نام و دریافت یوزرد و پسورد میتوانید وارد سایت www.almasekish.com  شوید.و در کلاس مربوط به خود شرکت نمایید.

 

33- برنامه ادوبی کانکنت را ندارم چطور میتوانم نصب کنم؟

با کلیک بر لینک زیر شما میتوانید ادوبی را برای هر ابزاری که دارید نصب کنید

 

 

34- چطور متوجه بشم اینترنتم مناسب شرکت در کلاس آنلاین موسسه کیش است؟

با کلیک بر لینک زیر میتوانید تست اینترنت انجام دهید

https://bit.ly/33SyeN3

 

35- هنگامی که سر کلاس صحبت میکنم صدایم به گوش مدرس نمیرسد! چطور مشکل را حل کنم؟

در لینک زیر تست صدا به شما آموزش داده شده است

https://bit.ly/3kE2HF6

 

45- روش ارزیابی زبان آموزان در کلاسهای آنلاین به چه صورتی است؟

کلاسهای آنلاین موسسه کیش به صورت کاملا تعاملی برگزار شده و هر جلسه زبان آموزان نمره کلاسی اخذ می¬کنند. نمره پایان ترم  برای کودکان از  فعالیتهای کلاسی و کار در منزل محاسبه می¬شود. برای نوجوانان و بزرگسالان نیز از  فعالیتهای کلاسی، کار در منزل و امتحان کتبی پایان ترم که به صورت آنلاین برگزار میشود محاسبه خواهد شد.

 

 

48-چند ترم است که کلاسهای حضوری و آنلاین شرکت نکرده ام، آیا جهت شرکت در کلاسهای آنلاین نیاز به تعیین سطح دارم؟

بله حتما، در کلاسهای آنلاین نیز مانند کلاسهای حضوری بعد از 90 روز وقفه، شما احتیاج به ارزیابی مجدد خواهید داشت.

 

49- قبلا حضوری کلاس میرفتم الان برای شرکت در کلاس آنلاین باید چه کنم؟

با شعبه تماس بگیرید و جهت اخذ وقت تعیین سطح اقدام کنید. در صورتی که پاسخگو نبودند با شماره های 77700250-  تماس بگیرید تا کامل راهنمایی شوید.

 

تاریخچه

موسسه آموزشی علوم و فنون کیش وابسته به سازمان منطقه آزاد کیش در سال 1367 با هدف آموزش ملوانان و دریانوردان به نام " علوم و فنون دریایی صیادی کیش"آغاز به کار کرد. در ادامه با توجه به نیاز کشور، آموزش زبانهای خارجی را در برنامه خود قرار داد و در حال حاضر با بیش از 120 شعبه در سراسر ایران، بزرگترین مرکز آموزش زبان‌های خارجی در کشور محسوب می‌گردد. دریافت مجوز از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور جهت برگزاری دوره های مهارت آموزی، مجوز برگزاری دوره‌های ضمن خدمت کارکنان دولت از معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری و دریافت مجوز برگزاری دوره های کوتاه مدت با دانشگاه علمی و کاربردی از دیگر اقدامات این مؤسسه در جهت توسعه فعالیت‌های آموزشی خود می باشد.

 

 

 

آیین نامه ها و قوانین موسسه کیش

تعیین سطح

مرحله اول ثبت نام در کلاس های آموزشی انجام تعیین سطح می باشد. کارشناس آموزش از طریق مصاحبه توانایی شما در استفاده از زبان مورد نظر را بر مبنای معیار استاندارد

(CEFR) Common European Framework of Reference for Languages

می سنجد. این معیار استاندارد در تمامی کشور ها و برای سنجش سطح زبان آموزان تمامی زبان ها مورد استفاده قرار می گیرد. بر اساس سنجش انجام شده در رابطه با توانایی های زبان آموز، سن زبان آموز و محتوای کتاب های مورد استفاده، مناسب ترین سطح ممکن برای وی تعیین می شود. معمولا زبان آموزان پنج و شش سال در گروه خردسال، هفت الی دوازده سال در گروه کودک، سیزده الی هجده سال در گروه نوجوان و بالای هجده سال در گروه بزرگسال قرار می گیرند. البته دانش فعلی و پیشینه زبان آموز در تعیین سطح و گروه سنی مناسب وی موثر خواهد بود. زبان آموزانی که در گروه های سنی مختلف هیچ پیشینه زبانی نداشته باشند معمولا بدون تعیین سطح در سطوح ابتدایی قرار می گیرند مگر در مواردی که زبان آموزان بزرگسال یا نوجوان آمادگی شرکت در سطح Beginner  را نداشته باشند و کارشناس آموزش برای ایشان سطح   True Beginner  را تعیین نماید. در ترم های ابتدائی (خصوصا در سطوح پایین تر) گاهی زبان آموزان تفاوت جزئی در سطح دارند که این مورد با گذشت زمان و بالاتر رفتن سطح ایشان از میان می رود. به خاطر داشته باشید تعداد ترم ها و ساعاتی که شما در موسسات دیگر صرف تحصیل زبان نموده اید معیار اصلی در تعیین سطح شما نبوده و دانش فعلی شما مورد ارزیابی قرار می گیرد. توجه داشته باشید تست های تعیین سطح که در سایت های مختلف از جمله سایت موسسه علوم و فنون کیش به صورت رایگان و صرفا کتبی برگزار می شوند ابزاری برای خودآزمایی شما بوده و معیار موسسه برای انتخاب سطح شما نمی باشد.

 

شرایط شرکت در کلاس های آموزش زبان

کلاس های مجازی موسسه علوم و فنون کیش در پانزده جلسه برگزار می شوند.

هر جلسه هفتاد و پنج دقیقه زمان می برد.

حضور در تمام جلسات آموزشی الزامیست.

ارزیابی از زبان آموزان بر اساس اهداف آموزشی هر جلسه و از طریق فرم ارزیابی توسط استاد انجام می شود. در بعضی سطوح آزمون پایان ترم نیز تا بیست درصد در ارزیابی زبان آموز موثر است. با توجه به اینکه بخش زیادی از نمره در طی برگزاری کلاس ها و بر اساس عملکرد زبان آموز تعیین می شود،

زبان آموزانی که بیش از سه جلسه غیبت داشته باشند می توانند در کلاس ها حضور پیدا کنند اما مجوز شرکت در آزمون پایان ترم را نخواهند داشت و می بایست مجدد سطح فعلی خود را تکرار کنند. این افراد می توانند برای جبران غیبت های خود به ازاء سه جلسه غیبت یک جلسه خصوصی ثبت نام کرده و مجوز شرکت در آزمون دریافت نمایند.

حداقل نمره قبولی در کلاس های آموزشی شصت و پنج می باشد. زبان آموزان نتیجه ارزیابی خود را به صورت 95 )A+  الی 100A( 85الی  94) 76)Bالی84 B ((65 الی 75) و 0)C الی 64)  مشاهده می نمایند.

آزمون کتبی پایان ترم که بخشی از ارزیابی زبان آموز محسوب می شود به صورت آنلاین برگزار می گردد. در صورتی که زبان آموز در زمان تعیین شده در آزمون کتبی شرکت نکند می تواند با پرداخت هزینه آزمون مجدد، دسترسی برای پاسخگویی به سوالات آزمون آنلاین کتبی دریافت نماید.

 

شرایط انصراف

تا 48 ساعت قبل از شروع کلاس ها 90 درصد مرجوع می شود.

تا24 ساعت قبل  از شروع کلاس ها 50 درصد مرجوع می شود.

پس از شروع کلاس امکان انصراف وجود ندارد.

 

 

تفاهم نامه آموزشی

به گزارش روابط عمومی موسسه آموزشی علوم و فنون کیش، از ابتدای سال 1398 تاکنون، در راستای ارتقای سطح آموزش زبان‌های خارجه در کشور، اقدام به امضای تفاهم‌نامه همکاری آموزشی با ارگان‌های ذیل شده است:

شرکت هواپیمایی کیش (کیش ایر)

سازمان لیگ فوتبال ایران

طرح توسعه نوآوری ها و فناوری های حوزه معدن و صنایع معدنی

خانه کارگر جمهوری اسلامی ایران

دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی

شورای اسلامی استان تهران

نیروی انتظامی تهران بزرگ

شورای حل اختلاف استان تهران

اداره کل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی شهرداری تهران

انجمن دوقلوها و چندقلوهای پارسی

بانک صادرات ایران

این تفاهم نامه به منظور آموزش زبان‌های خارجی ویژه پرسنل و خانواده های ایشان برای کلیه سنین و با اعطای20% تخفیف می باشد.